středa 27. července 2016

Júri!!! na LEDĚ [1/X]

V předchozím příspěvku jsem zmínil základní předpoklady proč by mělo být Júri!!! na LEDĚ pěknou podívanou. Oficiálně žádné další novinky od původního oznámení projektu na AnimeJapan2016 zveřejněny nebyly, jenomže twitter je twitter a nejenom z něj může člověk zachytit spoustu věcí. Hromada se toho dá vyvodit ze stavu okolních věcí.

V první řadě něco o tvorbě. Kubo Micuró a Jamamoto Sajo vypracovávaly námět přibližně čtyři roky. Kubo má na svědomí například úspěšnou mangu „Znovu!!“ (orig. アゲイン!!) z roku 2011. Po ukončení této série se stáhla a věnovala se pracím na Júrim. Nejzajímavějším počinem Jamamoto je seriál „LUPIN Třetí: Žena jménem Mine Fudžiko“ (orig. LUPIN the Third 峰不二子という女), který dal značce zapomenout na dětskou infantilnost a znamenal návrat ke kořenům odvážné a sensuální předlohy.

Obě autorky nastínily své společné záměry se sérií. Kubo pro seriál vypracovala přes devět set stránek hrubých nákresů ve formě mangy. Každých zhruba osmdesát stránek má korespondovat s jednou výslednou epizodou, z čehož můžeme usuzovat, že půjde o dvanácti-epizodní seriál. Jamamoto prozradila, že se za každou cenu chtěla vyhnout ohranému tématu „nováček odhaluje tajemství sportu“. Všichni z hlavní trojice postav (Júri, Jurij, Viktor) tak budou zkušení závodníci, věnující se krasobruslení řadu let. Dějově by pak seriál měl sledovat jejich snažení na podzimní části Grand Prix, která vrcholí začátkem prosince.

Domnívám se, že premiéra seriálu bude oznámena na podzim. Proč? Kvůli dějovému provázání s Grand Prix. Nemyslím, že by si tohle producenti a ostatně ani tvůrci chtěli nechat ujít. Dále; seriál je už nějakou dobu plně v produkci a říjnová premiéra by nemusela znamenat žádné tragické nestíhání. Souvisí to rovněž se stavem studia MAPPA, které má na starosti animaci. To má v současné chvíli rozdělané tři další projekty - DAYS, KonoSekai a Virgin Soul. DAYS se právě vysílá a má mít čtyřiadvacet epizod, takže se potáhne ještě přes podzim. Ovšem produkční cyklus vypadá v současné chvíli poměrně zdravě. V době premiéry první epizody bylo víceméně hotovo již prvních osm dílů, což je poměrně slušné. Projekt je také v kontextu studia odlišný tím, že na něm dělá poměrně málo interních lidí. Projekt dokonce ani neprodukuje Marujama Masao, jehož jméno bylo doposud spjato s každou MAPPA produkcí. (Tohle ovšem může být také výsledkem toho, že MAPPA jako společnost není v produkčním výboru seriálu.) Co se KonoSekai filmu týče, tak práce na něm se pomalu blíží ke konci. Ještě je tu také fakt, že tento projekt vzniká mírně stranou od všeho ostatního. Co se Virgin Soul týče, pak odhaduji, že premiéry se dočkáme příští rok v zimě, čemuž by odpovídalo i to, že režisér Sató Keiiči je nyní zaměstnán dozorem nad novým GANTZ filmem, který bude mít premiéru letos na podzim. Jak tomu bude s premiérou Júriho ve skutečnosti ještě uvidíme.

Tačinaka Džunpei si aktualizoval profil na twitteru, takže už je oficiálně potvrzeno, že se jako animátor podílí na Júrim, což tak nějak všichni věděli, ale je to fajn mít ověřené. Hiramacu Tadaši sem tam něco zmíní, ale nejde o nic konkrétního.

Hodně Japonců si myslí, že hlavní postava Kacuri Júri je vymodelována po senzaci japonského krasobruslení - Hanjú Juzuruovi. Osobně se tomu ani nedivím. Mnozí doufají, že bude mít v seriálu nějaké přímé drobné cameo.

Žádné komentáře:

Okomentovat